Dieta doktor dąbrowskiej, to dwufazowy sposób na odchudzanie, którego najważniejszym oraz podstawowym celem jest oczyszczenie naszego organizmu z jakichkolwiek toksyn, jednocześnie przywrócenie adekwatnego w tym aspekcie funkcjonowania. Jest to dieta odchudzająca jaka opiera się o spożywanie jasno określonej ilości owoców oraz warzyw, dlatego jest bezpieczna i skuteczna w aspekcie jej zastosowania.

Pierwszym etapem diety dąbrowskiej jest nic innego jak lecznicza głodówka, trwa ona w zależności od indywidualnego przypadku od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Druga faza polega na zastosowaniu i wdrożeniu zdrowej diety, gdzie podstawowe składniki i produkty będą nisko przetworzone.

Co zakłada dieta Dąbrowskiej, oraz jakie są najważniejsze zasady z nią związane?

Dieta Dąbrowskiej opiera się o wspomniane warzywa i owoce, niejednokrotnie nazywa się ją potocznie głodówką leczniczą, której jest całkowite oczyszczenie oraz odpowiednie wzmocnienie naszego organizmu w kontekście jego prawidłowego działania. W momencie zakończenia odtruwania organizmu należy przejść na jedzenie oparte o ziarna i rośliny strączkowe, oraz co najważniejsze warzywa a tym samym owoce.

Podstawowym założeniem tego typu diety, jest możliwość ponownego przywrócenia zdolności do samoleczenia, jeżeli oczyścimy nasz organizm to taki efekt jest możliwy. Decydując się na usunięcie z niego złogów, jednocześnie eliminujemy nadmiar samej tkanki tłuszczowej, taką dietę odchudzającą warto zastosować zwłaszcza gdy idzie o potrzebę zagwarantowania nam przeciwutleniaczy. Znajdziemy je właśnie w warzywach oraz owocach, gwarantują one oczyszczenie, uzdrawiają oraz odmładzają niemal wszystkie komórki w organizmie człowieka.

Jakie zalety generuje dieta Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej ma wiele zalet, jedną z najważniejszych jest fakt, iż nie zalicza się do tych najbardziej uciążliwych i skomplikowanych. Nie pojawiają się również niepożądane i nieprzyjemne objawy, chociażby jak typowe ssanie w żołądku czy senność. Dzięki składnikom jakie przyjmujemy w surowej lub półsurowej formie uzyskujemy efekt, iż ciągle jemy, a tym samym nie odczuwamy typowego głodu jest to dieta odchudzająca jaką warto zastosować.

Dla kogo dieta Dąbrowskiej będzie dobrym rozwiązaniem?

Nie jest to typowa dieta odchudzająca, przede wszystkim zakłada oczyszczenie organizmu a z czasem dopiero gubienie zbędnych i niepotrzebnych kilogramów. Dieta Dąbrowskiej to idealne rozwiązanie dla takich osób jak :

  • Posiadających słabą odporność, czego efektem jest nadmierne łapanie infekcji wirusowych, bakteryjnych, czerpiących na zapalenie wątroby, astmę, migrenę i wiele innych schorzeń.
  • Cierpiącymi na zaburzenia hormonalne, takie jak efekty uboczne menopauzy, niedoczynność oraz guzki tarczycy, torbiele i mięśniaki macicy
  • Mającymi schorzenia typowo neurologiczne, zmagające się z chorobami typu Parkinson, padaczka lub cierpiące na stwardnienie rozsiane.

Jakie produkty i składniki wolno stosować przy diecie Dąbrowskiej?

W czasie trwania diety Dąbrowskiej należy stosować takie produkty i składniki jak :

  • Warzywa typowo skrobiowe, z grupy korzeniowej (marchew, rzodkiew i buraki) grupy kapustnej (brokuły oraz kalafiory) i z grupy cebulowej (por oraz cebula)
  • Warzywa liściaste do jakich zaliczamy wszystkie zioła i sałatę
  • Warzywa psiankowate do których zaliczamy pomidory i paprykę (bez ziemniaków)
  • Warzywa dyniowate a więc kabaczek oraz ogórek
  • Niskocukrowe owoce w tym jabłka, cytryny, grejpfruty i jagody

Dzięki diecie dąbrowskiej nie tylko zadbamy o oczyszczenie organizmu czy pozbędziemy się zbędnych kilogramów, przede wszystkim odczujemy efekty pod postacią poprawy pamięci, lepszego nastroju a nawet korzystnego wpływu na sen.